10 vecí, ktoré vás môžu v kine rozčúliť

Autor: Maťo Petro | 22.6.2011 o 11:20 | (upravené 22.6.2011 o 11:26) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  589x

1. Keď si na internetoch cez paláce sinemas dôkladne vyhliadnete film, ktorý by za to mohol stáť, zvolíte čas predstavenia, rezervujete lístky, prácne kvôli filmu prispôsobíte svoj time management, prípadne donútite kamarátov zariadiť si podľa toho deň, disciplinovane dorazíte s požadovaným predstihom, no tlačiar lístkov v šiltovke vám chladnokrvne oznámi kľúčovú informáciu, a to, že lístky vás čakajú v úplne inom multiplexe. Čas na presun zhltla fronta pred pokladňou a ten istý film vo vašom aktuálnom pôsobisku hrajú až o dve hodiny.

Prevencia: Tabletky na sústredenosť. Vyšetrenie na dislexiu. Alebo jednoducho navštevujte menšie kiná, ktoré majú iba jednu pobočku. Receptov na eliminovanie ľudskej hlúposti je dosť.

 

2. Keď sa vo vašej blízkosti umiestni skupina divákov, ktorej sa podarilo do sály prepašovať megdonalda za 30 euro. Ako film začne, vyberú hamburgery zabalené v šuštiacich obaloch, distribuujú si ich medzi sebou a nekonečne dlho ich rozbaľujú. Vám medzitým ujde pointa, lebo ste namiesto dôležitého rozhovoru, z ktorého vyplývalo, prečo Bruce Willis tak túži po pomste, počuli šušťanie papiera.

Prevencia: Neverte obsluhe kina, ktorá dílerov jedla aj tak nikdy neodhalí. Postavte sa za zamestnanca, ktorý kontroluje lístky a s prísnym pohľadom osobne každého diváka prehľadajte s argumentom, že hľadáte kontraband. Väčšina si nedovolí namietať.

 

3. Keď si na sedadlo pred vás sadne Rišo Muller alebo iný vysoký človek cez ktorého vidíte iba pravý a ľavý horný roh plátna. Tento človek si málokedy uvedomuje svoj vlastný rozmer a väčšinou sedí poslušne rovno, aby efekt tienidla ešte umocnil.

Prevencia: Neexistuje. Keď to príde, je to jednoducho tu. Jediné, čo sa dá urobiť je presadnúť si, ak to okolnosti dovoľujú. V opačnom prípade ste odkázaný pozerať celý film naklonený ako Valentino Rossi (motorkár) v zákrute.

 

4. Keď si na sedadlo za vás sadne človek, ktorý vám kolenami počas celého filmu skrz operadlo masíruje ľadviny. Tento človek má buď hrozne dlhé nohy a nemôže si pomôcť, alebo je to divák, ktorý sa na sedadlo rozvalil a opierať si kolená o váš chrbát mu robí dobre.

Prevencia: Zaobstarajte si chránič na obličky a každý úder kolenára opätujte. Ak to nepomôže, chovajte sa ako tienidlo (vid. predchádzajúci bod).

 

5. Keď beriete do kina dievča, s ktorým by ste sa radi zblížili. Starostlivo a rafinovane vyberiete film, ktorý by vám v tom mohol pomôcť. No a on nič. Romantická komédia je ako odstáty čaj a v celej svojej stopáži neponúkne jedinú scénu, počas ktorej by ste sa mohli pokúsiť dievča chytiť okolo ramien a scenár hororu je napísaný tak hlúpo, že sa bojíte viac vy ako ona.

Riešenie: Čakanie na správny moment iba prehĺbi vašu neistotu. Natlačte sa na ňu už pri traileroch.

 

6. Keď idete na predstavenie tzv. urinálneho filmu. To je film, ktorý akonáhle začne, tak vám treba ísť na záchod. Tieto filmy sú zväčša najdlhšie a lístky vám naň predajú výlučne do stredu radu.

Prevencia: Pred každým filmom sa vyprázdnite a ak ste na tieto veci náchylnejší, tak obmedzte tekutiny. Určite pomôže aj návšteva psychológa. Problém síce neodstráni, no močiť počas filmu bude aspoň chodiť hrdo.

 

7. Keď idete na komédiu, ktorá vám z nejakého dôvodu nie je až tak vtipná ako ostatným divákom. Najviac a najhlučnejšie sa z celej sály bude baviť divák, ktorý je po vašej ľavici/pravici, priamo pod vami alebo rovno nad vami. Zväčša máva nevkusný, hrubý, piskľavý, hurónsky alebo inak otravný smiech. Tento človek je niekedy zároveň tienidlo alebo kolenár (vid. bod 3, resp. 4.).

Riešenie: Tento divák chce byť podvedome a zároveň cielene ten, ktorý sa zabáva zo všetkých najviac. V prítomnosti takéhoto diváka sa treba smiať ešte hlučnejšie a ešte primitívnejšie. Nastane efekt vybitia klina klinom a tomuto divákovi už zbytok filmu natoľko vtipný pripadať nebude.

 

8. Keď idete na 3D film, ktorý je 3D iba preto, aby vás to vyrušovalo.

Prevencia: Nechoďte na 3D filmy.

 

9. Keď máte lístky na kraj a prišli ste na normálny film, zatiaľ čo ostatní vo vašom rade dostali lístky do stredu a prišli na urinálny film (vid. bod 6).

Prevencia: Postavte sa za zamestnanca, ktorý kontroluje pri vstupe lístky a každého dívaka pred vstupom do sály osobne odprevaďte na WC. Ak sa opýta na dôvod, odpovedzte stručne: „Protokol".

 

10. Keď si vo vašom okolí sadne tzv. mudrlant. To je divák, ktorý vidí film síce prvý krát, no rozuzlenie každej scény dopredu očakával, dej filmu má presne odhadnutý a všetko to nezabúda poctivo komentovať akurát presne takou intenzitou, že ho počujete aj keď on si myslí, že je potichu.

Riešenie: Film si pozrite na internetoch dopredu, mudrlanta si vyčíhajte a keď sa prvý krát prejaví, potichu sa k nemu presuňte a pošepkajte mu ako to celé dopadne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?